6. edycja konkursu „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!”

Chcesz wygrać cenne nagrody? Chcesz zostać doceniony przez profesjonalne jury? Marzysz o możliwości rozwoju zawodowego?Nakręć film!

Idea konkursu:
Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych filmów oddających oryginalny charakter i klimat Wrocławia. Filmy muszą być krótkie – 15, 30 lub 60 sekund i powinny stanowić interpretację hasła konkursowego: „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!”. Uczestnicy będą mogli pokazać, jak miasto ich inspiruje, czym przyciąga, co sprawia, że czują się w nim dobrze – jaki jest ich Wrocław.

Tegoroczny konkurs ma nową formułę. Jest to konkurs na krótki film o Wrocławiu (a nie – jak w poprzednich edycjach – na typowy film promocyjny o Wrocławiu).

Konkurs „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!” kierujemy do:

 • młodych filmowców
 • osób zajmujących się grafiką i animacją
 • agencji reklamowych
 • studentów kierunków związanych z reklamą i marketingiem
 • wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolic, którzy chcą pokazać innym swoją wizję miasta

Harmonogram edycji 2013:

 • 25 kwietnia 2013 – inauguracja, start promocji
 • 30 września 2013 – ostateczny termin zgłaszania prac
 • 7-14 października 2013 – głosowanie publiczności
 • 20 października 2013 – gala finałowa konkursu w kinie Nowe Horyzonty

Nagrody:

 1. Nagrody ufundowane przez Biuro Promocji Miasta:
 2. I miejsce – 10 000 zł
  II miejsce – 7 000 zł
  III miejsce – 5 000 zł

 3. Nagrody publiczności – przyznane w głosowaniu internautów:

4 000 zł –  nagroda ufundowana przez PKO Bank Polski S.A.

2 500 zł – nagroda ufundowana przez Dolnośląską Szkołę Wyższą

 1. Nagrody dodatkowe:
  • staż w Centrum Technologii Audiowizualnych – państwowej instytucji kultury prowadzącej działalność w dziedzinie nowych technologii wizualnych głównie na potrzeby kinematografii
  • staż w Xantus Animation Studio – jednym z największych w Polsce studiów postprodukcyjnych zajmujących się produkcją animacji i efektów specjalnych do filmów i seriali
  • realizacja według własnego pomysłu spotu promującego serial „Pierwsza Miłość” – nagroda ufundowana przez producenta serialu firmę ATM GRUPA SA

Jury:
W skład jury powołani będą pracownicy agencji reklamowych i public relations, szkół filmowych oraz przedstawiciele Biura Promocji Miasta Urzędu Miejskiego Wrocławia i sponsorzy nagród.

Patronat honorowy nad konkursem objął zdobywca Oscara Zbigniew Rybczyński Dyrektor Artystyczny Centrum Technologii Audiowizualnych.

Uczestnictwo w konkursie to doskonała okazja do zmierzenia się z ciekawymi zadaniami oraz możliwość nawiązania interesujących kontaktów zawodowych. Dodatkową szansę dla twórców stworzył Aquapark Wrocław, który jest nie tylko partnerem konkursu „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!”, lecz także wspiera młodych twórców/laureatów w ich karierze pokonkursowej. Spośród laureatów poprzedniej edycji wybraliśmy czworo autorów: Michała Krygiera (I nagroda), Katarzynę Domżalską (II nagroda), Dominikę Nowakowską i Patrycję Duczkowską (nagroda dodatkowa) oraz Wita Olszewskiego (uczestnik konkursu). Każdy z nich dostał zadanie zrealizowania 60-sekundowego filmu, którego bohaterem jest Aquapark – wybór techniki, formy i zawartości merytorycznej pozostawiliśmy twórcom. Za wykonane dzieła autorzy otrzymali honoraria. Wszystkie filmy nakręcone przez twórców będą miały swoją premierę 25. kwietnia – w dniu inauguracji 6. edycji konkursu „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!” Filmy zostaną opublikowane na stronie www.aquapark.wroc.pl, na naszym kanale YouTube, profilu na FB oraz na stronie www.wroclaw.pl.

Wszystkich, których kręci Wrocław oraz tych, którzy lubią kręcić się po Wrocławiu, zapraszamy do zabaw i konkursów na naszej stronie i fanpage’u na FB. Do wygrania m.in. gadżety miejskie, książki i wejściówki do wrocławskiego aquaparku.

Biuro Promocji Miasta oraz 3 KROKI Produkcja wideo i tv zapraszają do udziału w konkursie!

Znajdź nas na Facebooku!