Filmy konkursowe na 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Zapraszamy na Kadry Wrocławia – pokaz specjalny w ramach 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

„Kadry Wrocławia” (www.kadrywroclawia.pl) to przedsięwzięcie organizacji kilku przeglądów filmów dokumentalnych o Wrocławiu. W programie znajdą się filmowe obrazy Wrocławia począwszy od braci Lumière i kronik niemieckich, poprzez czasy Festung Breslau aż po propagandowe dokumenty PRL-u oraz późniejsze produkcje. Na projekcję podczas festiwalu złoży się trzyczęściowy zestaw filmów o Wrocławiu, który ukaże ewolucję nie tylko treści przekazu o mieście, ale i jego tonu i zabarwienia emocjonalnego.

logo_kadry_OK

pokaz specjalny: 29 lipca 2014, godz. 18:45, sala 3.

Część I
Dwudziestominutowy blok poświęconych Wrocławiowi fragmentów propagandowej Polskiej Kroniki Filmowej z lat 1945-65. Można tu zobaczyć m.in. panoramę dymiących ruin Wrocławia, początki polskiej administracji, zdjęcia deportacji ludności niemieckiej, odbudowę miasta, futurystyczne plany jego rozwoju. W zestawie znalazły się fragmenty PKF: 12/45, 10/46, 41/46, 44/47, 17/49, 44/52, 19B/65 oraz wydanie specjalne „W dziesięciolecie wyzwolenia” (realizacja Ludwik Perski, 1955 r.).

Część II
„Nasz Wrocław”, 1975
czas trwania: 37 minut
reż.: Bogusław Rybczyński
Film zrealizowany na zamówienie władz Wrocławia, ukazuje dzieje miasta od ostatnich akordów Festung Breslau po połowę lat siedemdziesiątych. Widzimy najpierw walki o miasto, potem jego ruiny i wreszcie odbudowę (fragmenty archiwalnych kronik filmowych). W dalszej kolejności ukazane zostało życie kulturalne i przemysłowe miasta oraz sielankowe scenki z wrocławskich ulic, dyskotek oraz innych ówczesnych atrakcji Wrocławia. W finale panorama miasta z lotu ptaka.

Część III
Blok filmów nagrodzonych w konkursie na krótki film o Wrocławiu „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław”. Pokazane zostaną zwycięskie filmy z lat 2011-2013. Czas trwania ok. 10 minut. Po projekcji spotkanie z grupą Camera Nera – zwycięzcami ostatniej edycji konkursu.

Pojedynczy bilet – 20 zł.
Pozostałe bilety zgodnie z cennikiem festiwalu.

facebook.com/kadry.wroclawia
www.kadrywroclawia.pl

Szerszy przegląd filmów dokumentalnych o Wrocławiu już w listopadzie. Wkrótce więcej informacji.

pokaz-listopad