Jury konkursu głównego!

Poniżej przedstawiamy Jury konkursu głównego Kręć Wrocław! Prace zostaną ocenione pod kątem kreatywności i oryginalności prezentacji Wrocławia, wartości artystycznej i warsztatowej oraz sposobu przedstawienia informacji o Wrocławiu i ich wartości merytorycznej. Obrady odbędą się 26.10.2011, gdzie Jury przyzna nagrody za 3 pierwsze miejsca:

  • I miejsce       7000 zł
  • II miejsce     5000 zł
  • III miejsce    3000 zł

SKŁAD JURY:

Paweł Romaszkan – absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku kulturoznawstwo. Pracował jako szef działu marketingu i reklamy w Telewizji Polskiej we Wrocławiu, kierownik działu organizacji wystaw w Muzeum Narodowym we Wrocławiu i dyrektor ds. marketingu w „Gazecie Wrocławskiej”. Od 10 lat pracownik Urzędu Miejskiego Wrocławia – najpierw jako rzecznik prasowy zarządu, a następnie dyrektor Biura Promocji Miasta.

Piotr Żukowski – absolwent Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza w Warszawie, PWSFTviT w Łodzi, twórca Festiwalu Filmów Optymistycznych, fundator Fundacji „Obrazy Bez Granic”. Koordynator programu wspierania polskiego kina niezależnego „MultimediaOFF”, który jest realizowany przez spółkę Multimedia Polska. Operator filmowy, producent filmowy i telewizyjny. Autor zdjęć do blisko 30 filmów fabularnych i dokumentalnych.

Urszula Śniegowska działa w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Kin Studyjnych CICAE, pracowała jako jurorka CICAE i Europa Cinemas na festiwalach w Cannes, w Wenecji, Locarno, Berlinie. W Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski prowadziła KINO.LAB. Jest współautorką antologii polskiej animacji najnowszej „Akcja animacja”. Publikowała teksty o filmie i kulturze w „Kinie”, „Obiegu”, na Filmweb.pl. Obecnie pełni funkcję dyrektora programowego festiwalu American Film Festival organizowanego przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Radosław Drabik dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Specjalista zarządzania, marketingu i komunikacji, producent. Od 15 lat związany z reklamą i filmem.

Jan Pelczar wrocławski dziennikarz filmowy, publicysta i prezenter. Autor „Strefy Kina” w Radiu RAM. Na portalu Stopklatka redaguje „Pierwszy rząd” i rozmawia z ludźmi kina. W ramach Nowych Horyzontów Edukacji w Dolnośląskim Centrum Filmowym prowadził warsztaty dla młodzieży. Od września 2011 roku prowadzi zajęcia ze studentami w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Wiesław Gałązka – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, dziennikarz i publicysta, komentator medialny w zakresie komunikacji społecznej i politycznej, reklamy i public relations, członek Akademii Ekspertów PR. Wieloletni dyrektor kreatywny w agencjach reklamowych, ekspert w zakresie etyki i prawa reklamy, mediów i PR. Wykładowca, autor publikacji. Współtworzył jedno z pierwszych polskich czasopism poświęconych problematyce komunikacji marketingowej „Aida Media – praktyka i teoria reklamy”.

Justyna Janus-Konarska dziennikarka i prezenterka Telewizji Polskiej we Wrocławiu, doktor nauk humanistycznych (dziennikarstwo, komunikacja społeczna, medioznawstwo), absolwentka filologii polskiej, dziennikarstwa i public relations na Uniwersytecie Wrocławskim. Szkoliła się i pracowała w redakcjach prasowych i telewizyjnych („Gazeta Wrocławska”, „Słowo Polskie”, TVN24 i TVN CNBC Biznes). Prowadzi zajęcia ze studentami, szkoli warsztatowo słuchaczy Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i PR oraz Podyplomowego Studium Nowych Technologii w Edytorstwie, organizuje szkolenia ze strategii marketingowych i promocyjnych według projektu Create Yourself. Autorka licznych publikacji z zakresu mediów i kreowania wizerunku.

Paweł Przybylski z wykształcenia psycholog społeczny, z pasji autor i współautor filmów, reportaży i programów telewizyjnych, operator kamery, montażysta. Od 1994 roku związany z Telewizją Polską. W latach 2001-2003 współpracownik TVN24 we Wrocławiu, a obecnie współpracownik redakcji publicystyki kulturalnej TVP S.A. we Wrocławiu oraz redaktor naczelny portalu i telewizji internetowej WROekspert.tv. Opiekun amatorskich filmów młodzieżowych realizowanych jako programy prewencyjne. Realizuje szkolenia w Grupie Create Yourself i we własnej firmie producenckiej.

Mariusz Prasał – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (czyli łódzkiej Filmówki); wieloletni dziennikarz telewizyjny i radiowy; reżyser i autor programów tv, filmów dokumentalnych, reportaży, teledysków; obecnie rzecznik prasowy wrocławskiego Aquaparku.

PRZYPOMINAMY, ŻE W ZAKŁADCE GŁOSOWANIE TAKŻE WY PRZYZNAJECIE NAGRODY PUBLICZNOŚCI! ZAPRASZAMY DO ODDAWANIA GŁOSÓW NA WASZYCH FAWORYTÓW!