Jury konkursu – kto oceniał wasze filmy?

Poznajcie jurorów siódmej edycji konkursu Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!

 

Roman Gutek – przewodniczący

Roman Gutek jest założycielem i współwłaścicielem prywatnej firmy dystrybucyjnej Gutek Film zajmującej się promocją i dystrybucją światowego kina w Polsce. W Warszawie prowadzi studyjne kino Muranów. Wypromował na polskim rynku takich reżyserów, jak: Peter Greenaway, Pedro Almodovar,  Lars von Trier, Mike Leigh, Jim Jarmusch,  Derek Jarman, Paul Cox czy Wong Kar-Wai. Wprowadził dotychczas do polskich kin ponad 400 filmów, które obejrzało ponad 11 milionów widzów. W 2004 roku założył Stowarzyszenie Nowe Horyzonty – organizatora Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty oraz American Film Festival odbywających się we Wrocławiu. Od sierpnia 2012 roku prowadzi dziewięciocalowy arthouse Kino Nowe Horyzonty (przy ulicy Kazimierza Wielkiego) we Wrocławiu – największe kino z ambitnym repertuarem w Europie.

Roman Gutek (ur. 1958 r.) studiował na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i w Instytucie Sztuki PAN. W czasie studiów prowadził Dyskusyjne Kluby Filmowe UBAB, potem  HYBRYDY. W latach 80. zorganizował wiele przeglądów przybliżających widzom nieznane filmy zachodnich kinematografii (m.in.: przegląd kina niemieckiego w 1984 roku – ponad 100 tytułów). Był twórcą Warszawskiego Festiwalu Filmowego (w 1985), którego dyrektorem był do 1992 roku. Jeden z założycieli Fundacji Sztuki Filmowej i dyrektor jej działu dystrybucji filmów (1990-94). W latach 1995-2000 dyrektor programowy Festiwalu Filmowego i Artystycznego LATO FILMÓW w Kazimierzu Dolnym. Laureat Paszportu POLITYKI w 2003 roku. Prowadzone przez Gutek Film warszawskie kino MURANÓW otrzymało EUROPA CINEMAS AWARD dla najlepszego europejskiego kina 2003 roku. Kawaler orderu SZTUKI i LITERATURY, przyznanego  w 2004 przez Ministra Kultury Francji za propagowanie kina francuskiego w Polsce i wzmacnianie polsko-francuskich kontaktów. W 2008 roku Prezydent Republiki Węgierskiej w uznaniu za wieloletnią działalność na rzecz propagowania węgierskiej sztuki filmowej w Polsce przyznał Romanowi Gutkowi Krzyż Rycerski Orderu Republiki Węgierskiej. W latach 2007-2011 członek Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Za swoją kulturotwórczą działalność  Roman Gutek otrzymał w 2003 roku Paszport POLITYKI, prestiżowe wyróżnienie jednego z największych polskich tygodników. Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej.

dr Anna Poznańska (Centrum Technologii Audiowizualnej)

Specjalista w zakresie komunikacji medialnej i public relations, wykładowca, kierownik działu projektów edukacyjnych w Centrum Technologii Audiowizualnych. Była dziennikarka i rzecznik prasowy. Autorka licznych reportaży, filmów telewizyjnych, programów publicystycznych oraz publikacji prasowych. Doświadczenia z pracy dziennikarskiej i PR zebrała w książce „Komunikacja medialna…” oraz innych publikacjach o charakterze naukowym i popularno-naukowym

Mirosław Bogusławski (Mind Progress Group)

Kulturoznawca, copywriter, dyrektor kreatywny w agencji Mind Progress.Pracuje w branży reklamowej od 1996 roku. Jest m.in. współautorem drugiej edycji kampanii „Stop wariatom drogowym” oraz nagrodzonej Srebrną Effie (2012) kampanii dla Grupy KRUK SA. Oprócz Effie ma na swoim koncie inne nagrody, w tym: Złote Orły (2006 i 2007) i Euroshorts (podwójna pierwsza nagroda w 2006 roku).

Hubert Ozimina (ATM GRUPA SA)

W mediach od 1996 roku. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Doświadczenie zdobywał kolejno w Telewizji Dolnośląskiej, TVN24, tvn24.pl i Polskim Radiu. Był dziennikarzem, kierował projektami internetowymi. Wykładowca w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Od dwóch lat pracuje w telewizji ATM Rozrywka.

Marcin Pieńkowski (Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Filmoznawca, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego oraz London School of Public Relations. Dyrektor marketingu i PR oraz rzecznik prasowy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty, American Film Festival oraz Kina Nowe Horyzonty. PR Manager międzynarodowego projektu School of Film Agents. Historyk kina, współredaktor i współautor książek „Billy Wilder – mistrz kina z Suchej Beskidzkiej” i „Metody dokumentalne w filmie”. W latach 2008-2011 koordynator i dyrektor programowy ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Lekcje w kinie”.

Paweł Kosuń (Wrocławska Fundacja Filmowa)

Dziennikarz, organizator wydarzeń filmowych, producent filmowy – działający w firmie producenckiej Centrala. Podczas studiów pracował w TVP 3 Wrocław oraz niemieckiej telewizji RBB z siedzibą w Berlinie. Oprócz tego pisał do „Machiny” oraz niemieckiego dziennika „Schwaebisches Tagblatt”. Współautor książki o twórczości Luisa Buñuela. Po ukończeniu studiów na wydziale filologii hiszpańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, podjął pracę jako kierownik produkcji filmowej. Współpracował przy produkcji kilku filmów dokumentalnych i fabularnych. Absolwent Mistrzowskiej Szkoły Andrzeja Wajdy na kierunku produkcji kreatywnej. Stypendysta MFG-Film Foerderung Baden-Wuertemberg. Uczestnik Atelier Ludwigsburg-Paris, absolwent francuskiej La Femis oraz londyńskiej NFTS – jako producent filmowy. Prezes i fundator Wrocławskiej Fundacji Filmowej.

Lech Moliński (Wrocławska Fundacja Filmowa)

Dziennikarz filmowy, animator kultury, organizator wydarzeń filmowych. Przez trzy lata stały współpracownik Stopklatki, publikował także w: Aktiviście, Ricie Baum, Dwutygodniku, Portalufilmowym.pl. W latach 2011-2013 prezes Fundacji Visionica. Jeden z organizatorów Akademii Filmu Dokumentalnego „MovieWro”, współautor projektów „Polish Cinema for Beginners” i „MIASTOmovie”, od 2011 r. dyrektor artystyczny Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”, organizator I i II Przeglądu Młodego Kina w Pasażu Grunwaldzkim (2011-2012), współpracuje z Dolnośląskim Festiwalem Architektury, koordynator debat przy festiwalu PLANETE+ DOC Wrocław. Współautor książki „Stanisław Lenartowicz – twórca osobny”. Jest prelegentem Akademii Filmowej Multikina i Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej.

Prof. ASP Czesław Chwiszczuk

Twórczo wypowiada się w fotografii, filmie oraz instalacjach multimedialnych. Dyplom w 1983 na wydz.. Operatorskim PWSFTv i T w Łodzi. Od 1984 członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 1984 – 1986Operator Obrazu w Studio Filmowe im K. Irzykowskiego w Warszawie a od 1986 – 1992 w Wytwórni Filmów Fabularnychwe Wrocławiu.Od 1984 wykładowca Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Obecnie profesor w Katedrze Sztuki Mediów.W swym dorobku artystycznym zawarł szereg wystaw oraz działań indywidualnych i grupowych, autor zdjęć do kilkudziesięciu filmów (dokumentalnych, fabularnych, animowanych i reklamowych), między innymi w okresie 2000-2009 r. Operator Wrocławskiej Kroniki Filmowej.

Paweł Przybylski (3K)

Z wykształcenia psycholog społeczny, z pasji autor i współautor filmów, reportaży i programów telewizyjnych, operator kamery, montażysta. Od 1994 roku związany z Telewizją Polską. W latach 2001-2003 współpracownik TVN24 we Wrocławiu, a obecnie współpracownik redakcji publicystyki kulturalnej TVP S.A. we Wrocławiu oraz redaktor naczelny portalu i telewizji internetowej WROekspert.tv. Opiekun amatorskich filmów młodzieżowych realizowanych jako programy prewencyjne. Realizuje szkolenia w Grupie Create Yourself i we własnej firmie producenckiej.

red. Wiesław Gałązka

Członek Akademii Ekspertów PR, wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, dziennikarz i publicysta, komentator medialny w zakresie komunikacji społecznej i politycznej, reklamy i public relations. Wieloletni dyrektor kreatywny w agencjach reklamowych, ekspert w zakresie etyki i prawa reklamy, mediów i PR.

Łukasz Kubiński

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu wydział Grafiki – Projektowanie Graficzne. Od 9 lat profesjonalnie funkcjonuje w branży grafiki komputerowej jako animator i twórca wielu projektów graficznych. Jego pierwszy kontakt z dużą produkcją rozpoczął przy animacji do trailera „Wiedźmina 1” realizowanego przez Platige Image. Obecnie koordynuje prace w znaczących projektach graficznych i animacji w Polsce i na świecie. Jego Studio współpracuje m. in. z firmami: CDProjektem RED, TVN, Platige Image, Juice, Techland,Studio Lunapark, Orka, Chimney, Axis Animation i wieloma innymi.

Mariusz Radomski

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego im. Oskara Lange we Wrocławiu oraz Programu Executive MBA organizowanego przez Wydział Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej i Central Connecticut State University, USA . Po ukończeniu kierunków z zakresu finansów oraz marketingu rozpoczął pracę jako Brand Manager w firmie będącej potentatem na rynku FMCG. Liczne stawiane wyzwania i chęć rozwoju pozwoliły poznać i zarządzać markami w innych firmach na rynku mody męskiej oraz rynku wyposażenia wnętrz. W roku 2006 ścieżka zawodowa sprawiła, że rozpoczął pracę w firmie RMG jako dyrektor zarządzający i to tutaj poznał tajniki produkcyjne animacji 3D.

Mateusz Adamczyk, Joanna Rańda

Przedstawiciele Biura Promocji Miasta