Pokaz specjalny filmów o Wrocławiu

21 czerwca, godz. 18:30

Międzyszkolny DKF, ul Kołłątaja 20.

Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław! – Nasz Wrocław.

Międzyszkolny DKF na zamknięcie sezonu zaprasza na specjalny pokaz powiązany z konkursem Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław! Gwoździem programu będzie archiwalny film Bogusława Rybczyńskiego z 1975 r. pt. „Nasz Wrocław”. Ponadto pokazane zostaną filmy, które zostały nagrodzone we wszystkich dotychczasowych edycjach konkursu Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław! W programie znajdą się również prace zrealizowanych przez laureatów konkursu na zamówienie Aquaparku. Wszystkie te filmy łączy fascynacja Wrocławiem; wszystkie zostały zrealizowane na zamówienie Miasta.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z przedstawicielami organizatorów konkursu Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław! Wśród gości znajdą się również laureaci konkursu oraz przedstawiciele jury.

„Nasz Wrocław”
rok produkcji: 1975
reż.: Bogusław Rybczyński

Film zrealizowany na zamówienie władz Wrocławia, ukazuje dzieje miasta od ostatnich akordów Festung Breslau po połowę lat siedemdziesiątych. Pierwsza część filmu w całości złożona jest z archiwalnych materiałów zrealizowanych w pierwszych powojennych latach. Widzimy zatem najpierw walki o miasto, potem jego ruiny i wreszcie odbudowę i przywracanie do życia (fragmenty polskich i radzieckich kronik filmowych).  W dalszej kolejności ukazane zostało życie kulturalne miasta (Grotowski, Tomaszewski), Kongres Intelektualistów, odbudowa Uniwersytetu. W ostatnim akcie realizatorzy przedstawili sielankowe codzienne życie wrocławskich ulic, dyskotek oraz atrakcje kulturalne miasta lat siedemdziesiątych. W finale Wrocław z lotu ptaka oraz poetycki komentarz.

Pokaz odbędzie się w Międzyszkolnym DKF, który działa w Zespole CEKDiM przy ul. Kołłątaja  20.

Wstęp wolny!