Spot promujący siódmą edycję konkursu

W kwietniu wystartowała 7. edycja konkursu na krótki film o Wrocławiu. W tym roku filmy mają promować Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016. Pula nagród w jest rekordowo wysoka – to ponad 30 tysięcy zł. Prace konkursowe można nadsyłać do 22 września. Tymczasem powstał spot, który ma promować konkurs oraz w niekonwencjonalny i przewrotny sposób przypomnieć twórcom, że nie warto zwlekać ze zgłoszeniem się do udziału w konkursie.

Spot w trzech wersjach czasowych (18”, 33” i 57”) przygotowała grupa 3K (www.3kroki.pl). Scenarzystą i realizatorem jest Paweł Przybylski. Zdjęcia zrealizowano w Browarze Mieszczańskim. W spocie wystąpili: wrocławska piosenkarka Anna Żebrowska, aktor Łukasz Januszewski oraz Irek Grin pisarz, fotograf, wydawca, menedżer kultury, który jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału oraz jako kurator Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 odpowiada za literaturę i czytelnictwo.
Premiera spotu odbyła się 10 czerwca w Kinie Nowe Horyzonty podczas warsztatu „Studium projektu – ludzie, czas, narzędzia”, który przygotowali organizatorzy oraz partnerzy konkursu „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!” – Platige Image, Chimney Poland, Dash Dot Creations.

Spot we wszystkich wersjach czasowych będzie można obejrzeć w Internecie a jedna z nich będzie emitowana także w Kinie Nowe Horyzonty przed wybranymi projekcjami filmowymi.

Spot wersja 57s:

Spot wersja 33s:

Spot wersja 18s:

wystąpili:
Anna Żebrowska (www.facebook.com/annalidiazebrowska),
Irek Grin (pl.wikipedia.org/wiki/Ireneusz_Grin),
Łukasz Januszewski (www.facebook.com/profile.php?id=100002765174869)

Scenariusz i realizacja spotu:
Paweł Przybylski – 3K (www.3kroki.pl, www.facebook.com/3kroki)

make-up:
Monika Krawczyk (www.facebook.com/makijazwroclaw)

dźwięk: Bartosz Kieres
światło: Maciej Kiełtyka
kierownik planu: Bartosz Myszyński
muzyka:
Joachim Andrzejkiewicz – JOSHI MUSIC PRODUCTION (www.facebook.com/pages/Joshi-Music-Production-produkcja-muzyczna-szkolenia-wokalne/488320154618410)
lektor: Aleksander Darowski (www.lektorskie.pl)
lokalizacja: Browar Mieszczański we Wrocławiu (www.browar.wroc.pl)