Warsztat nr 2 – ŚWIAT ANIMACJI

W dotychczasowej historii konkursu Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław! wielokrotnie nagradzano filmy animowane lub zawierające elementy animacji. Dlatego organizatorzy, planując cykl warsztatów mających pomóc młodym filmowcom w przygotowaniu prac konkursowych, nawiązali współpracę ze Studiem Animacji Xantus, jednym z największych w Polsce studiów postprodukcyjnych, specjalizującym się w produkcji seriali animowanych, komputerowych efektów specjalnych (VFX) oraz reklam telewizyjnych. 7. czerwca kolejna odsłona warsztatów. Panel pod tytułem „Świat animacji” poprowadzą Marcin Muszyński, Krzysiek Cieślak i Paweł Lipka.

W czasie warsztatów poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  • Jak mogę zostać animatorem?
  • Jak przebiega proces pracy przy produkcji reklamowej?
  • Jakie są zalety warsztatów online?
  • Warsztaty, a co potem? – marketing internetowy freelancera

Warsztaty odbędą się w ramach Action Heroes – idei, która ma przybliżyć wszystkim procesy powstawania animacji komputerowej. Na spotkaniu pokazana zostanie namiastka pracy Action Heroes. Celem warsztatów będzie zmiana przeświadczenia, że graficy Komputerowi tworzą zamknięte hermetyczne środowisko, do którego dostęp mają tylko wybrani. Warsztaty będą prowadzone przez Zespół Action Heroes.

Marcin Muszyński
pracę w jednym z największych studiów animacji  przy animowanych serialach telewizyjnych łączy z pasją przekazywania wiedzy innym. Prowadził kursy szkoleniowe online, oraz był prowadzącym szkolenia w czasie Letniej Akademii filmowej w Legnicy.

Krzysiek Cieślak
Jego pasją jest psychologia i jej zastosowanie w codziennym życiu, tak w rozwoju osobistym, jak również w marketingu. Zajmuje się komunikacją czy budowaniem strategii marketingowych. Chętnie dzieli się wiedzą na różnego rodzaju szkoleniach i konferencjach.

Paweł Lipka
W sztuce wizualnej pracuje od 17 lat. Jest założycielem studia, w którym liczny zespół artystów pracował nad animacją do popularnego na całym świecie serialu Garfield. Nadzorował także powstawanie części prac graficznych do filmu kinowego „Sala samobójców”.

Warsztaty odbędą się 7. czerwca w godz. 17.00 – 19.00 w Kinie Nowe Horyzonty, przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21 (sala nr 5). Zainteresowanych udziałem w warsztacie prosimy o kontakt mailowy: kontakt@krecwroclaw.pl

Udział w warsztatach jest bezpłatny!