Wyniki szóstej edycji konkursu „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!”

W niedzielę 20 października podczas gali finałowej w Kinie Nowe Horyzonty ogłoszone zostały wyniki szóstej edycji konkursu „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!”. Jury, w skład którego weszli przedstawiciele Biura Promocji Miasta, Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, specjaliści od reklamy i PR oraz filmowcy z firm ATM S.A., 3 Kroki oraz CeTA wybrali zwycięskie filmy spośród 46 zakwalifikowanych do konkursu prac.

I miejsce i nagrodę główną w wysokości 10 000 zł otrzymał film nr 18:

Autorzy: Camera Nera – Łukasz Śródka, Valeria Cocco, Paulina Wierzgacz, Krystian Forberger

Uzasadnienie werdyktu jury: „Nagrodzony film wyróżnia się jakością treści i obrazu, jako jeden z nielicznych posiada filmową strukturę, wykracza poza pojęcie pocztówkowej formy. Twórcy myśleli przy pomyśle, scenariuszu i egzekucji. Idealnie odpowiedzieli na brief, pokazując swoją impresję Wrocławia uczłowieczając miasto w dosłowny i metaforyczny sposób jednocześnie.” (Radosław Drabik – członek jury)

Nagrodą dodatkową dla zwycięzcy będzie realizacja według własnego pomysłu spotu promującego w portalach społecznościowych serial „Pierwsza Miłość” – nagroda ufundowana przez producenta serialu firmę ATM GRUPA S.A. oraz emisja spotu podczas American Film Festiwal.

II miejsce i nagrodę w wysokości 7 000 zł otrzymał film nr 27:

Autor: Bartosz Gajek, Współautorzy: Agata Burek, Anna Wiśniewska, Adam Konarski, Marcin Wolak.

Uzasadnienie werdyktu jury: „Autor widzi we Wrocławiu „dynamit i ekspresję”. Życie toczy się w zawrotnym tempie. Miasto kipi od wydarzeń. Wszyscy są młodzi, kreatywni i szczęśliwi. Jest to w zasadzie film dokumentalny. Ważny jest też „happy end”, czyli spektakularny upadek Starego (scena wyburzania starego młyna). Film działa na emocje. Bardzo dobry montaż i dźwięk.” (Aleksander Hojło – członek jury)

III miejsce i nagrodę w wysokości 5 000 zł otrzymał film nr 31:

Autorzy: Rafał Nadraski, Tomasz Malara.

Uzasadnienie werdyktu jury: „To jedna z tych nielicznych prac, które są tak dobrze przemyślanie w swoim zamierzonym absurdzie, że aż doskonałe, tak przemyślanie prymitywne w formie, że piękne. Praca, która z założenia nie chce być doskonałą, chce po prostu złapać się naszego mózgu i pozostać w nim jak najdłużej. Przykuwa uwagę w pierwszej sekundzie, trzyma, prowadzi, bawi, zaskakuje i pozostawia na koniec z absolutnie zaskakującą puentą, robiąc to bez ambicji na wielką sztukę.” (Paweł Przybylski – członek jury)

Swoje nagrody w głosowaniu trwającym od 7 do 14 października przyznali również internauci. W jego wyniku wyłoniono laureatów dwóch nagród publiczności:

  I miejsce w głosowaniu publiczności i nagrodę w wysokości 4 000 zł (ufundowaną przez PKO Bank Polski S.A.) zdobył film nr 39, autor: Małgorzata Kępa.

   

  II miejsce w głosowaniu publiczności i nagrodę w wysokości 2 500 zł (ufundowaną przez Dolnośląską Szkołę Wyższą) zdobył film nr 18, Autorzy: Camera Nera – Łukasz Śródka, Valeria Cocco, Paulina Wierzgacz. Krystian Forberger

    

   Dodatkową nagrodę w postaci staż/praktyka w Centrum Technologii Audiowizualnych otrzymał film nr 9, autorzy: Tomasz Wolszczak oraz Tomasz Jarząbek:

    

   Nagrodę w postaci stażu w Action Heroes Animation Studio otrzymał film nr 20, autorzy: Sebastian Skarżyński i Dawid „Deef” Franczak:

    

   Swoją nagrodę przyznał również dla filmu nr 11 autorstwa Adama Kulowskiego Międzyszkolny Dyskusyjny Klub Filmowy – partner konkursu.

    

   Jury konkursu postanowiło przyznać również wyróżnienia dla filmów:

   Film nr: 5, Autor: Maciek Sławuski

    

   Film nr: 19, Autor: Marcin Sołtysik, Współautor: Michał Sierakowski

    

   Film nr: 26, Autor: Krzysztof Leśniewski, Współautor: Barbara Leśniewska

    

   Film nr: 30, Autor: Tomasz Kisielewski, Współautor: Barbara Rzychoń

    

   Film nr: 33, Autor: Magdalena Szwajcowska, Współautor: Paulina Sikorska

    

   Film nr: 39, Autor: Małgorzata Kępa