Wyniki V edycji konkursu „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!”

W niedzielę 28 października podczas gali finałowej w Dolnośląskim Centrum Filmowym ogłoszone zostały wyniki piątej edycji konkursu „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!”. Jury, w skład którego weszli przedstawiciele Biura Promocji Miasta, Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, specjaliści od reklamy i PR oraz filmowcy z firm ATM i 3 Kroki, wybrało zwycięskie filmy spośród 28 nadesłanych prac.

I miejsce i nagrodę główną w wysokości 10 000 zł otrzymał film nr 26, autor: Michał Krygier.

Nagrodą dodatkową dla zwycięzcy będzie staż przy produkcjach firmy ATM Grupa S.A. oraz emisja spotu podczas American Film Festiwal.

Niebanalny, nie cukierkowy obraz miasta. Dynamiczny podkład, „nerwowe ujęcia”, wspaniale oddające tętno życia miasta. Tęcza to mieszanina kultur, temperamentów i osobowości, jakie spotyka się we Wrocławiu na każdym kroku. Siłą sprawczą miejskiego fenomenu Wrocławia są niesforne krasnale. Bez tych wszystkich składników Wrocław byłby tylko układanką, lepszej lub gorszej architektury, nie miałby smaku. Film elektryzuje, nie ukrywa miejskiego zgiełku i ciemnych stron miasta, ale ukazuje też jego naturalne piękno.

II miejsce i nagrodę w wysokości 7 000 zł otrzymał film nr 17, autor: Katarzyna Domżalska, współautor Radomił Folcik.

Ciekawa kreska. Specyficzny klimat, który sprawia, że chce się rozsmakować we Wrocławiu. Dowcipne i kreatywne podejście do tematu przewodniego tegorocznej edycji konkursu.
III miejsce i nagrodę w wysokości 5 000 zł otrzymał film nr 2, autor: Maciej Sławuski

Przepiękny, plastyczny film. Dowcipna, niebanalna wycieczka przez miasto. W wieloletniej historii konkursu nie było filmu tak wysmakowanego.

Swoje nagrody w głosowaniu trwającym od 8 do 21 października przyznali również internauci. Ze względu na błąd firmy, która była operatorem technicznym głosowania, pierwotny werdykt został zmieniony przez jury i ostatecznie przyznano dwie pierwsze nagrody publiczności ex aequo:

Nagroda Publiczności, film nr 9, autor: Kamil Kamiński, współautorzy: Paweł Turbański, Marta Czajkowska.

Nagroda publiczności, film nr 11, autor: Aleksandra Skalska; współautorzy: Julia Szewczyk, Kamil Nicieja.

Fundatorami nagród publiczności były firma Multimedia Polska (4000 zł) i Kawiarnia Starbucks (2500 zł).

Dodatkową nagrodę w postaci stażu przy produkcjach firmy ATM Grupa S.A.  otrzymał film nr 19, autorki: Patrycja Duczkowska i Dominika Nowakowska, wręczył ją przedstawiciel firmy, pan Andrzej Bawarowski.

Wszystkie filmy zgłoszone do piątej edycji konkursu można zobaczyć tutaj: